świadome macierzyństwo z ajurwedąTytuł: Świadome macierzyństwo z ajurwedą
Autor: ,
Wydawnictwo: Zielone
Cena detaliczna: 47, 00 PLN

Kup książkę

Macierzyństwo to wyjątkowe doświadczenie wymagające odpowiedzialności, dlatego wiele przyszłych matek zastanawia się, jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy okres i poszukuje sprawdzonych porad. Ajurweda - starożytna nauka, ucząca jak żyć w harmonii i stawiająca nacisk na profilaktykę zdrowotną pomaga w przygotowaniu się do tego tak ważnego w życiu każdej kobiety wydarzenia, pozwala zorientować się, co jest zgodne z naszą indywidualną naturą, zdrowe i bezpieczne dla mamy i maluszka.

W tej pierwszej na polskim rynku pozycji autorki zebrały unikalne informacje oraz zalecenia prozdrowotne i podzieliły się swoim doświadczeniem w niezwykle przyjazny sposób, odpowiadający polskim realiom.

(Przyszła) mama w niniejszej książce znajdzie rozległą, ajurwedyjską wiedzę o:

·  zapłodnieniu i ciąży,

·  problemach kobiety ciężarnej, jej diecie i suplementacji, pielęgnacji i aktywności fizycznej pod kątem dominującej doszy,

·  połogu, karmieniu piersią i wprowadzaniu pokarmów stałych,

·  zróżnicowanym rozwoju dziecka do 1. roku życia, zależnym od dominującej doszy,

·  szybkim powrocie do formy po porodzie,

·  bezpiecznym leczeniu dolegliwości swoich i malucha,

·  zdrowej żywności oraz alergiach pokarmowych,

·  postępowaniu z dzieckiem o dużych potrzebach,

·  unikalne receptury ajurwedyjskie,

·   wsparcie w wielu innych problemach.

O autorach:

Shivani Sood – lekarz i terapeuta medycyny ajurwedyjskiej, a także alternatywnej, dietetyk, dyrektor kliniki Shivani Clinic and Panchkarma Centre w Indiach, gdzie prowadzi badania nad skutecznością leczenia terapią pańća karma. W pracy łączy ajurwedyjską wiedzę medyczną z leczeniem opartym na diagnozie psychologicznej. Pomaga kobietom z całego świata odkryć własną, unikalną, uzdrawiającą moc. Mama cudownej córeczki.

Monika Ptak-Korbacz – kulturoznawca, terapeutka ajurwedy wykształcona w Indiach (specjalizuje się w żywieniu i pielęgnacji dzieci, masażu punktów marma i alergiach), autorka książki Ajurweda – medycyna indyjska, artykułów i prac naukowych z dziedziny ajurwedy, wykładowczyni dla dorosłych i dzieci na festiwalach prozdrowotnych oraz na Uniwersytecie III Wieku w Skarżysku-Kamiennej, instruktorka ćwiczeń, zwłaszcza dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi, autorka pilayu©, twórczyni biocateringu na bazie ajurwedy, blogerka: ajurweda-dla-zdrowia.pl. Mama dwójki wspaniałych dzieci.

Tagi: , ,