gotuj z ajurwedą dla zdrowiaTytuł: Gotuj z ajurwedą dla zdrowia
Autor: ,
Wydawnictwo: Zielone
Cena detaliczna: 54,00 PLN

Kup książkę

Gotuj z ajurwedą dla zdrowia to coś więcej niż zwykła książka kucharska. To wprowadzenie w tajniki ajurwedy i kuchni ajurwedyjskiej, uczące nowego spojrzenia na żywienie.

Książka oferuje mnóstwo zdrowych przepisów kuchni wegetariańskiej, przygotowywanych na bazie ziół i przypraw harmonizujących poszczególne konstytucje. Omawia wpływ danego pokarmu na poszczególne dosze, a w wielu przypadkach także jego lecznicze właściwości.

Ajurweda to starożytna sztuka leczenia, która naucza, iż pokarm jest bardzo istotny dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W książce znajdziesz:

  • ponad 100 przepysznych przepisów kuchni ajurwedyjskiej
  • opis wyposażenia kuchni ajurwedyjskiej oraz plan jadłospisu uwzględniającego potrzeby każdego członka rodziny
  • niemal 300 prostych porad na rozmaite dolegliwości z zastosowaniem ziół, owoców i warzyw
  • wskazówki, jak dbać o zdrowie, dobre trawienie oraz równowagę właściwą dla twojej konstytucji
  • zasady właściwego łączenia pokarmów
  • kompleksowe zalecenia żywieniowe dla poszczególnych konstytucji
  • spis właściwości pokarmów oraz ich wpływu na dosze
  • tabelę, która pozwoli określić twoją konstytucję i jej charakterystykę

O autorach: 

Usha Lad

Zamiłowanie do gotowania wyniosła z domu, gdzie podpatrywała matkę i uczyła się od niej tajników zdrowego odżywiania. Pochodzi z niewielkiego miasteczka Khandi w Indiach. Z wykształcenia jest pielęgniarką. Dorastała w Pune, gdzie zdobyła wykształcenie w szkole dla pielęgniarek, działającej przy Seth Tarachand Ramnath Ayurvedic Hospital, będącym wydziałem Uniwersytetu w Pune. Tam poznała swojego męża dr. Vasanta Lada.

Usha znana jest ze swojej intuicji dotyczącej właściwego odżywiania. Gotowanie i żywienie stanowi jej prawdziwą pasję. 

Dr Vasant Lad

Lekarz i wykładowca medycyny ajurwedyjskiej, pochodzący z Pune w Indiach. Zdobył bogate doświadczenie, pełniąc przez piętnaście lat funkcję dyrektora medycznego szpitala ajurwedyjskiego w Pune oraz profesora medycyny klinicznej w Pune University College of Ayurvedic Medicine. Od 1984 roku dyrektor The Ayurvedic Institute w Albuquerque w Nowym Meksyku. Akademicki i praktyczny dorobek dr. Lada obejmuje także studia medycyny allopatycznej oraz chirurgii.

Od 1979 roku prowadzi seminaria, szkolenia i wykłady w Stanach Zjednoczonych i Anglii. Jest autorem wielu artykułów oraz książek, m.inAyurveda: nauka o samoleczeniuSecrets of the Pulse: The Ancient Art of Ayurvedic Pulse Diagnosis, oraz współautorem książki Joga ziół.

Tagi: , ,